Publicat 02 Oct 2019 | Reactualizat 16 Oct 2019 | Expiră 01 Nov 2019

Junior Financial Analyst / Controller

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

Te asteptam in echipa noastra daca:

  • ai experienta de 6 luni - 1 an in controlling si reporting
  • ai studii superioare economice (contabilitate si informatica de gestiune)
  • stii sa lucrezi in Excel la nivel avansat

Descrierea jobului

Ce ar urma sa faci:

  • sa analizezi veniturile si cheltuielile, sa faci repartizarea pe proiecte sau centrele de cost corespunzatoare si sa semnalezi abaterile;
  • sa participi la procesele de bugetare, forecast si strategic plan;
  • sa verifici procedura de achizitie, documentele aferente si incadrarea in buget;
  • sa verifici contractele incheiate cu furnizorii;
  • sa intocmesti analize si rapoarte.

Descrierea companiei

Cine suntem noi
Suntem departamentul financiar din cadrul echipei Antena Group. Aici oamenii vin zilnic la birou (sau merg pe teren) cu entuziasm, cu placerea de a lucra cu colegii si cu dorinta de a oferi celor care ne urmaresc (la TV si in online) ocazia de a se distra si informa. Cele mai importante cifre sunt cele de audienta si noi, la financiar, ne asiuguram ca toate rezultatele sunt corect inregistrate, analizate si raportate.
Ne dorim sa fim in fiecare zi mai buni: sa experimentam, sa invatam din greseli si sa avem incredere in noi si in viitorul pe care il construim impreuna. In momentele importante ne mobilizam intotdeauna.
Pentru noi nimic nu se compara cu satisfactia depasirii situatiilor “imposibile”. Ne place sa transformam imposibilului in posibil.

Junior Financial Analyst / Controller  -  ANTENA TV GROUP S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles