Publicat 27 Mai 2020 | Reactualizat 26 Iun 2020 | Expiră 27 Iun 2020

International Transport Planner ( with English )

4 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ești binevenit să ocupi postul de International Transport Planner în cadrul Departamentului Transporturi & Logistica, unde vei putea să te alături unei echipe de profesioniști și implicit să faci parte dintr-o companie de top, prezentă în mai multe locații la nivel național, cu peste 20 de ani de experiență în domeniul expedițiilor interne și internaționale de mărfuri, al serviciilor de depozitare și transportului rutier, aerian și maritim.

Ce calități te-ar face colegul ideal:

  • Obligatoriu cunoștințele de limba Engleză la nivel mediu/avansat;
  • Cunoștințele legate de Convenția CMR, timpii de conducere si legile de transport în vigoare;
  • Experiența relevantă in coordonarea transportului rutier dе mărfuri (FTL/LTL);
  • Cunostințele dе operare PC (Word, Excel);
  • Abilitațile dе organizare si planificare;
  • Dacă ești un bun negociator inzestrat cu simț comercial si persuasiune;
  • Dinamismul, reactiile prompte și orientarea spre rezultate.
Unde avem posturi disponibile pentru tine:
  • la sediul central al companiei TRANSGOR LOGISTIK, în Tomești – Iași;
  • la punctul de lucru al companiei din Bucuresti;
  • la punctul de lucru al companiei din Cluj-Napoca.

Descrierea jobului

Care vor fi, pe scurt, responsabilitățile tale:

  • Planificarea curselor, optimizarea rutelor, monitorizarea și eficientizarea costurilor pentru flota companiei;
  • Transmiterea către conducătorii auto a detaliilor despre transport (loc încărcare/descărcare marfă, tipul mărfii, referințe, etc.) împreună cu informații despre restricții, condiții de drum, vreme etc.;
  • Gestionarea și soluționarea eventualelor probleme de transport ce pot apărea;
  • Urmărirea desfășurării contractelor de transport;
  • Negocierea, contractarea și organizarea serviciilor de transport internațional de mărfuri;
  • Introducerea și procesarea comenzilor de transport în sistemul informatic;

TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere, maritime si aeriene de marfa in toata Europa. Sediul societatii este in Iasi si are puncte de lucru in Cluj-Napoca si Bucuresti. Societatea are implementat sistemul de Management Integrat Calitate-Mediu conform ISO 9001:2015 & ISO 14001:2015de catre TUV Rheinland. Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

Expirat
International Transport Planner ( with English )  -  Transgor Logistik

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles