Publicat 02 Oct 2019 | Reactualizat 16 Oct 2019 | Expiră 01 Nov 2019

Infirmieri si asistenti medicali pentru Anglia

35 posturi

Candidatul ideal

Avanta Care angajeaza infirmieri si asistenti medicali pentru aziluri de batrani. Suntem angajatori directi si oferim un contract de munca pe perioada nedeterminata si oportunitate de cariera in sistemul de ingrijire din Marea Britanie. Nu se percep comisioane.

Descrierea jobului

Postul de infirmier implica ingrijirea de persoane in varsta in carul unui azil. Se lucreaza pe ture de zi sau de noapte. Indatoririle principale constau in:

  • Identificarea nevoilor rezidentilor
  • Sprijinirea rezidentilor in activitatile zilnice
  • Igiena personala, toaletare, hranire, schimbat, companie etc
  • Oferire suport emotional
BENEFICII
• Nu percepem comision, vei fi direct angajatul nostru
• Contract de munca pe perioada nedeterminata
• Curs de pregatire si cazare pe durata acestuia (mic dejun si vouchere de mancare incluse)
• Salarizare de pana la 12.10£/ora* (*In functie de experienta si calificari)
• Salarizare de pana la 20£/ora pentru asistenti medicali cu PIN
• Ture de noapte platite mai mult cu 0.50£/ora
• Doua mariri salariale in primul an
• 35 ore lucratoare garantate pe saptamana, cu posibilitatea de a lucra pana la 60 de ore pe saptamana
• Suport in obtinerea National Insurance Number si deschiderea contului bancar
• Suport in obtinerea cazarii la locul de munca
• Concediu de odihna platit - 28 zile/an
• Inregistrare la plan de pensii si plan de sanatate privat
• Asigurare la locul de munca si DBS

CERINTE:
  • Limba Engleza – nivel conversational
  • Experienta profesionala in ingrijire de persoane nu este obligatorie, dar constituie un avantaj

Avanta Care este una din cele mai importante companii de recrutare personal medical din Marea Britanie. In prezent, Avanta Care are peste 320 de angajati din Romania si din intreaga Uniune Europeana si lucreaza cu peste 200 de aziluri de batrani din Anglia. Serviciile noastre sunt inregistrate, inspectate si aprobate de catre CQC (Care Quality Comission).

Infirmieri si asistenti medicali pentru Anglia  -  AVANTA CARE

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles